I det andra livet, där jag inte håller på med öl, så håller jag på med annan journalistik. Och ibland så kolliderar det med bloggandet här på Alltommat.se. Och nu har det hänt som så att jag blivit involverad i ett projekt som till viss del kan ses som en konkurrent till Alltommat.se och det går ju inte. Då får man ta sin mats ut skolan. Lägga benen på ryggen. Dricka upp och gå hem.
Ja, du fattar.
Så snart är det dags att säga hej då – tack för alla tips, kommentarer, tillrop och frågor. Och kritiken – den konstruktiva….
Snart nog dyker jag upp i en annan ölblogg. Jag tror vi ses där!
Hej,
Joel
Tack för en trevlig blogg.
Tycker att det har varit många liknande nyheter, här och på en annan sida där jag sett ditt namn.
Då kan jag härmed ta bort denna blogg, och fortsätta följa denna andra sidan och dess nyhetsbrev.
All lycka!
Hm, undrar vilken sida det kan vara…… Vi ses där! Och har du läst boken? /joel
Trist! Har verkligen gillat denna blogg. Men lycka till på nästa ställe, och håll oss uppdaterade om var det blir!
Thaaaank you! Och jag håller dig uppdaterad. /j
Jag har en ambition att ta mig tid att läsa den, men har haft lite svårt att få ro. Om dagarna har man en tvååring som vill ha full uppmärksamhet och när han väl somnat så vill frugan att man ska vara social. Men jag ska sätta mig ner med den, kanske i helgen.
Möjligen att det blir en Barney flats och lite ölhistoria ikväll.
Din prioritering låter mycket sund! Tids nog finns det tid för läsning. Allt gott, Joel.
Tackar med en passande låt:
Oh yes – thaaank you! /j